امروز یکشنبه 3 شهریور 1398 - Sun 08 25 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

Headlines:

جلسه اعضا و هیات مدیره یکشنبه 10 دی ماه 1396

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به نام خدا

با سلام دوستان گرامی  طبق روال چند هفته گذشته که یکشنبه ها ساعت 17 اعضای علاقمند به پیگیری مطالب تعاونی گرد یکدیگر آمده تا از پیشرفت کار ها  و مشکلات موجود مطلع گردند. این هفته نیز اعضای تعاونی به اتفاق 4 نفر از اعضای هیات مدیره  آقایان پاشا نژاد  رئیس  و آقای رنجبر نائب رئیس و آقای مومنی  و آقای رضائی فر  اعضای محترم هیات مدیره که اظهار لطف فرموده و در جلسه شرکت نموده بودند تشکیل گردید. با این تفاوت که به ابتکار آقای پاشانژاد ریاست محترم هیات مدیره تعدای از از اعضای فعال  و متخصص در رشته حقوق مانند آقای میرزا حسینی و آقای عباسی و  آقای رهبر  و آقای یزدان شناس نیز به جلسه دعوت گردیده بودند که البته آقای یزدان شناس موفق به حضور در جلسه نگردیدند. از طرفی آقای عبداللهی وکیل محترم  و بزرگوار اعضای تعاونی و آقای دکتر ارجمند  ثابت  و آقای چراغی  و آقای حمید رضا کردی مرد بزرگ خستگی ناپذیر مدافع اعضا  و  بنده نیز در جلسه حضور داشتیم  . در ابتدا جلسه با توضیحات آقای پاشا نژارد در خصوص عنوان اول مطالب جلسه قرار داد دیدار ایرانیان  رسما آغاز گردید. و عنایتا از بنده ارائه توضیحات  در خصوص  بررسی مدارک و  جزئیات قرار داد را مطالبه نمودند. که بنده نیز ضمن تشکر از فرصت ایجاد شده توسط ایشان  و تشکر از دوستان حقوقدان که اظهار لطف نموده و وقت خود را در اختیار جلسه قرار دادند توضیحاتی به شرح زیر به عرض حضار محترم رسانیدم

قرار داد  خرید زمین با دیدار ایرانیان که قبلا ایرادات و نقایص قانونی آن در گروه های تلگرامی اعلام شده بود. یکی از قرار دادهائی است که مدیر عامل وقت تعانی (در این قرار داد آقای فراهانی ) به اتفاق رئیس هیات مدیره بدون رعایت تشریفات قانونی و بدون در نظر گرفتن صرفه و صلاح اعضای تعاونی و بدون موافقت اعضای پروژه و بدون مجوز وزارت تعاون مملو از تعهدات سنگین برای اعضای تعاونی منعقد گردیده است. و طبق قانون مسئولیت هرگونه خسارتی که از اینگونه قرار دادها متوجه اعضای تعاونی گردد با امضا کننده قرار داد  بوده  و ایشان قانونا موظف به جبران خسارت ها  می باشند. و این وظیفه هیات مدیره وقت است که این خسارت ها را به شکل قانونی از مسببین خسارت مطالبه نماید. ولی متاسفانه از زمان اتمام دوره مدیریت آنها یعنی از اسفند 1393  اقدام موثری در این زمینه صورت نپذیرفته است. که الیته در سال 94 به دلیل اعتصاب (استعفای غیر قانونی که پذیرفته نشد ) سه نفر از اعضای اصلی و علی البدلهای وقت و عدم حصول اکثریت در جلسات هیات مدیره عدم اقدام به این امر مهم قابل توجیه بوده است. ولی از زمان بازگشائی درب دفتر تعاونی  و استقرار هیات مدیره انتصابی  و بعد انتخابی  به هیچ عنوان عدم اقدام جهت احقاق حقوق اعضا قابل چشم پوشی نبوده است . و در این مقطع هیات مدیره ترمیمی نیز قانونا ملزم به اقدامات شایسته در این زمینه می باشد.

این عمل که یک مدیری با اعمال پنهانکار های سودحویانه  و بدون رعایت مقررات و به صورت غیر قانونی  با عقد قرار داد های یک طرفه هزاران نفر را متعهد  و بدهکار اشخاصی نماید که بدون منقاصه  و صرفا از روی رابطه با آن مدیر  بدون آنکه قدم مثبتی برداشته  و بازدهی داشته باشند طلبکار اعضا بشوند ، و از این باب خسارات مادی  و معنوی عظیمی را به تعاونی  و اعضا وارد نمایند. و اعضای بیخبر از ماجرا ملزم به پرداخت خسارت های او بشوند در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.  و آن مدیر  چه با منافع شخصی غیر قانونی  و چه از روی بی کفایتی و بی سوادی  و ی و عدم آشنائی با اصول زندگی شهری این خسارت ها را وارد نموده باشد  باید ضمن تادیه کلیه خسارتها  مجازات های کیفری را نیز تحمل نماید. وگرنه در هیچ کاری مدیریت هیچ وجهه ای نخواهد داشت. اختیارات بدون مسئولیت ها در هیچ جامعه ای وجود ندارد. در کل جدای از اینکه خرید  650 متر از 1700 متر مساحت واقعی زمین (650 متر دیگر در آن سوی زمین با فاصله 120 متری بر خیابان بوده  و هیچ مرغوبیی ندارد.)  در  بر حریم خیابان به نفع اعضا است  ولی قرار داد  3400 متر شامل پیاده رو و خیابان  و تعهدات خسارات بار این قرارداد چیزی غیر از بدبختی بیشتر برای اعضا ندارد.  لذا با مذاکره حقوقی با مدیران دیدار ایرانیان که بر اساس  عواقب  جرمی است که آن شرکت در فروش پیاده رو که معبر عمومی و غیر قابل فروش بوده  و همچنین بخشی از خیابان شمالی مرتکب گردیده است . آنها را مجاب به عودت بهای این بخش از مین نموده  و نه تنها بدهکار نخواهیم بود بلکه 3 میلیارد هم باید به ما عودت دهند. البته قیمت کارشناسی زمین هم اعلام شده هم مربوط به زمین دیگری و دوبرابر قیمت روز بوده است. که منافع دیدار ایرانیان حکم می نماید پیشنهاد دوستانه ما را بپذیرد. ضمن اینکه خیار تدلیس در قرار داد برای طرفین ساقط نشده  و فروش پیاده رو به نرخ تجاری بالاترین تدلیس می باشد.

ضمنا در خصوص خرید وفروش امتیاز به صورت آزاد عملی غیر قانونی و مدیران قبلی در حال محاکمه به این جرم می باشند. و تا قبل از تغییر شرایط عضویت فروش حق عضویت به غیر از کارمندان شهرداری غیر قانونی می باشد.و هیچ توجیهی در این زمینه وجود نداشته و نخواهد داشت.

همچنین در خصوص نگهداری واریزی های اعضا بدون توجیه هزینه بیش از یک سال مالی تذکر داده می شود. که در پایان هر سال مالی هیات مدیره موظف است گزارش مالی از موجودی حسابهای تعاونی را به همراه بدجه پیشنهادی سال  مصوب بازرس تعاونی را به مجمع عمومی تقدیم  و بعد از تصویب ذخیره های قانونی  و احتیاطی  باقیمانده را شامل اصل  و سود حاصله  به اعضای تعاونی عودت نمایند. و نگهداری این وجوه در حساب تعاونی بدون رعایت این تشریفات جرم بوده است که هیات مدیره های قبلی در حال محاکمه بدین جرائم می باشند. و امید واریم که با اعمال شفافیت کامل  در گزارش حسابهای تعاونی دیگر شاهد چنین جرائمی نباشیم . اینکه هیات مدیره با پول موجود در حساب های تعاونی زمین کف دریاچه خریده در حالیکه اعضای تعاونی از چنین عملی اطلاع نداشتند. بزرگترین جرائمی از نوع خیانت در امانت بوده است . اول وجود این وجوه در حساب تعاونی به صورت پنهانی جرم بوده  و دوم  خرید بدون اطلاع صاحب وجه  و سوم عدم رعایت ماده 43 اساسنامه در خرید زمین که در ادامه خواهد آمد.

جناب آقای میرزا حسینی  فرمودند  که این قرار داد کاملا یک طرفه بر علیه اعضا نوشته شده و خسارت های زیادی را بر عهده اعضا گذاشته است . ولی جلوگیری از وقوع بیشتر این خسارت ها را باید انجام بدهیم .

آقای عباسی با توجه به اینکه خیار تدلیس در قرار ساقط نگردیده امکان ابطال قرارداد و تادیه خسارت از آن شرکت را ممکن اعلام نمودند.

آقای دکتر ارجمند در خصوص فساد های قرار داد و لزوم تغییر شرایط قرارداد به شرایط عادلانه  و آبرومندانه تاکید. و اعلام نمودند که این گونه قرار داد های یک طرفه باعث آبروریزی برای تعاونی بوده و برای اینکه اعضا را به مشارکت دعوت نمائید باید ابتدا اعتماد سازی انجام شود و اولین قدم برای اعتماد سازی ادامه امور اداری تغییر بند ب ماده 12 می باشد .زیرا اینکه اعضا فقط وسیله ای برای واریز وجوه مورد نیاز قرار دادهای هیات مدیره باشند که در 15 سال گذشته کوچکترین یازدهی نداشته است ولی حتی حق رای نداشته باشند و حق استعلام  محل هزینه وجوه خود را قانونا نداشته باشند خیالی نه تنها باطل بلکه شیطانی می باشد. به خصوص که هیات مدیره محترم در این مدت که امور را در دست داشته  هنوز هیچ گزارش مالی در خصوص حسابهای تعاونی به اعضا ارائه ننموده است. و ظاهرا برداشت های یکسال و نیم اخیر از حساب های تعاونی به ص2ورت کاملا غیر قانونی انجام گرفته که از جرائم  مطرح شده  در شکایت از هیات مدیره بوده است.

آقای رنجبر در خصوص اینکه هم اکنون طلبکاران تعاونی به دنبال کشف حسابهای تعاونی جهت مصادره موجودی آن هستند  و  اگر اعضا به حسابهای شناخته شده تعاونی پول واریز نمایند بلافاصله توسط آنها مصادره می شود. گفتند باید اول طلب سایر طلبکاران را بدهیم یا اینکه حسابی دیگر افتتاح نمائیم.

آقای چراغی در این مورد گفتند که همه اینها نتیجه عدم  کارشناسی قرار داد های  منعقده متهمین از نظر قانونی می باشد. ولی  بدیهی است که باید بابت این قرار داد ها از کسانی که قرار داد  را امضا نموده اند مطالبه خسارت گردد. ولی در خصوص پیشنهاد  نمازی  برای مذاکره با دیدار ایرانیان بر مبنای حذف بهای 1700 متر خیابان  و پیاده رو از قیمت زمین  راه بسیار عملی است و چیزی را از دست نخواهیم داد و قابل اجرا است. و نهایتا در قالب مذاکره نتوانیم آنها را مجاب نمائیم که هنوز راه اقدام قانونی برای ما باز می باشد.

بنده به عنوان تک مضراب گفتم  بله اصلا شاید آدمهای خوبی باشند و  قبول کردند . (گوش شنیدن حرف حق را داشته باشند.) ما که نباید پیش داوری نا امیدانه بکنیم .به هرحال واریز اعضا در شرایط فعلی به دلایل  عدم رعایت  قوانین و حقوق اعضا  در عقد قرار داد توسط  فراهانی  و قراداد مشارکت بدون مناقصه  و استعلامات لازم در خصوص صلاحیت و سوابق پیمانکار  که عملا 60 درصد زمین را به پیمانکار واگذار نموده  و اکنون که 6000 متر است  3600 متر را به پیمانکار داده و فردا که 9000 متر بشود 5400 مترش مال پیمانکار است به عنوان یک راهی که بتوانید روی آن حساب بکنید  .

اعضای هیات مدیره گفتند که قرار است یک کارشناس بیاید هزینه های پیمانکار را محاسبه تا با او تسویه حساب نمائیم که بنده گفتم خسارت های وارده توسط ایشان  و در آمد های ایشان را از این پروژه  هم باید در نظر بگیریم .

آقای دکتر ارجمند فرمودند که یکی از مهمترین مراحل اعتماد سازی همین لغو قرار داد های یک طرفه و ظالمانه ای است که نتیجه ای غیر از غارت تعاونی را نخواهد داشت.

آقای کردی فرمودند که نباید توقع داشته باشید اعضا عابر بانک هیات مدیره در اجام کار های غیر قانونی باشند . در حالیکه حتی از حق رای دادن به شخص مورد نظر خود محروم باشند. ایشان اضافه نمودند  کخ شخصا در وکالت نامه دارای حق رای می باشند  ولی این مطلب را برای دفاع از حقوق اعضائی که حق رای ندارند مطرح می نمایم.

بنده عرض کردم در هیات مدیره ای که هیچ یک از اعضای 2058 حضور ندارد و از مشکلات  و اضاع مالی اعضا خبری ندارند تجویز نسخه های آسان مبنی بر تحت فشار گذاشتن اعضا به هیچ وجه جنبه دفاع از حقوق آنها به عنوان هیات نماینده آنها را ندارد  و نخواهد داشت. لذا طرح هیات امنا یکی از روشهائی است که که جذب مشارکت حداکثری را در بین اعضا ایجاد نمائیم . هم اکنون افرادی که بیشترین بدهی را در پروژه دارند بیشترین تبلیغات  و توصیه را برای دادن پول دیدار ایرانیان می نمایند. و اگر هیات مدیره به سراب تبلیغات آنها دلخوش نماید  کاری از پیش نخواهد برد.

آقای میرزا حسینی فرمودند که اگر به واریزی اعضا امیدی نیست برای چه این جلسه را گذاشتیم .که بنده عرض کردم برای اینکه با کمک ارشادات شما حقوق دانان راهی پیدا نمائیم که قائله دیدار ایرانیان را بدون پول حل نمائیم . ایشان فرمودند که بدون پول که کار نمی شود کرد. که بنده معروض داشتم  وقتی بدون کار بشود پول گرفت  بدون پول هم می شود کار کرد. بنده کنار همین پیاده رو نشستم  ودر زیر آفتاب تابستان تا باران پائیز برگه ورود به جلسه توزیع کردم تا اعضای اعتصابی را عزل نمایم تا بتوانیم از اداره تعاون بخواهیم هیات مدیره انتصابی را معرفی تا هر چه زودتر در دفتر تعاونی بازشود. ولی این هزینه ها را مطرح نکردم چون تعاونی بودجه مصوبی برای آن نداشته است. ولی متاسفانه هیات مدیره انتصابی دهها میلیون از حساب های دیگر تعاونی به صورت غیر قانونی هزینه نموده است که مسئولیت پیگیری قضائی این تخلفات با هیات مدیره محترم می باشد.

در بخش دوم جلسه مسئله لزوم تسریع در اخذ جواز 2058  و عدم ارتباط این موضوع با  قائله دیدار ایرانیان  مطرح گردید. که آقای مهندس مومنی توضیحات کاملی از روند کا ر ارائه فرمودند. که بسیار خوشحال کننده بود. و حاکی از پذیرفتن حقوق مکتسبه ما و توافقات قبلی بود. و از ایشان به دلیل زحماتشان کمال سپاسگزاری را داریم .و انشا الله به زودی اخبار خوشی را از ایشان خواهیم شنید.

در پایان از هیات مدیره درخواست تعین برنامه مراجعه به شرکت دیدار ایرانیان با حضور مدیر عامل و وکیل اعضا  و آقای چراغی  و دکتر ارجمند  و بنده  ولی بدون حضور هیات مدیره جهت تهیه پیش توافق گردید که چنانچه توافق مورد نظر صورت نگرفت  هیات مدیره نیز بتواند جداگانه اقداماتی را انجام دهد.

بازگشت به منوی اصلی تعاونی

اعضا, تعاونی, مسکن, کار کنان, شهرداری, منطقه, 18, اعضا, سهامداران, پاسارگاد, 2058/2, 2114, 399, 398, 468, نخل , کوهک ,مجمع, عمومی, فضل الله, نمازی, میبدی, جواز, ساختمانی, فراتر از ناشناخته تعاونی, مسکن, کارکنان, شهرداری, منطقه, هیئت, مدیره, 18اعضای تعاونی مسکن کار, کنان شهرداری منطقه 18, اعضا ی, 2058, 2114, 399, 398, 468, نخل, کوهک, سایر, پروژه ها, اساس, نامه, اساسنامه, دستور, نقشه, پرونده, شهرسازی, مجری, صلاحیت, سهمیه, گزارش, مجمع, عمومی, فوق العاده, نوبت, تصویب, تغییرات, اساسنامه, تمدید, دوره, تعاونی, مجمع, عادی, تراز مالی, بودجه, سال 93, هیئت مدیره, بازرسین, چهار دانگه, دانگه, چهار, شهردار, شماره2, وزارت تعاون, اداره, تعاون, استان, تهران ,منطقه22


آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 19:42

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

محل کنونی شما