امروز دوشنبه 29 مهر 1398 - Tue 10 22 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

بشر-انسان-آدم(4) فناوری آینده برای گذشته

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به نام خدا

بشر-انسان-آدم(4) فناوری آینده برای گذشته

گرد آوری و تحقیق و تحلیل مهندسی از فضل الله نمازی میبدی

پیشر فتهای دانش  ژنتیک و پدیده زمان سنج مولوکولی  بر اساس این نظریه که میزان تغییر در توالی های DNA گونه ها ،  کما بیش در طول زمان ثابت است.، امکان مقایسه  DNA  گونه های نزدیک را فرا هم آورد . تا بتوانند نزدیکترین گونه مشترک  به آنها را پیدا نموده و به عنوان سر رده  آنها که خطای رونوشت گذاری ژنتیکی در طول هزاران سال  تولید مثل ، آن باعث پیدایش این گونه ها ی نزدیک شده باشد را دسته بندی نمایند.موجودت زنده تغییر می کنند . زیرا DNA   آنها در هنگام رونوشت برداری هنگام تولید مثل دچار خطا و تغییر می شوند.و این تغییرات به صورت شگفت انگیزی با نرخی منظم اتفاق می افتند. بنا بر این با شمارش  تفاوتها ی بین کد ژنتیکی می توانیم محاسبه نمائیم که چه مدت از پیدایش یک گونه  گذشته است.

...............................................

این زمان در مورد انسان و شامپانزه ها به عنوان دو گونه نزدیک  از لحاظ ژنتیکی  ، 5 الی 7میلیون سال  به دست آمده است . این محاسبات  بیانگر این مسئله بود که لوسی و سلام و حتی آردی  ، در 5/3 میلیون سال پیش نمی توانستند منشع تغییرات ژنتیکی لازم برای پیدایش گونه های انسانی و انسانریختهای موجود مثل شامپانزه باشند. پس باید به دنبال  سر منشع قدیمی تری مر بوط به حد اقل 6 میلیون سال پیش بگردند. ولی تا دهه 1990 فقط قطعات کوچکی مربوط به 4 میلیون سال پیش  یافته شد ه بود. دانشمندان  در این بار تلاشی آگاهانه را مبتنی بر اطلاعات و نتایج بدست آمده از سنگواره های آردی ،لوسی و سلام آغاز نمودند. آنها برای نفوذ عمیق تر به قلب تاریخ با توجه به اینکه در قسمت شرقی دره شکاف آفریقا به بن بست لایه گدازه آتشفشان 3.5 میلیون سال پیش بر خورد نمودند. تصمیم گرفتند برای رفتن  به زمان های  دورتر  قسمت غربی آن را برای کاووش انتخاب نمایند.در سال 1997میشل برونه  دانشمند انسان شناس فرانسوی به غرب دره بزرگ شکاف در مرز صحرای مرکزی آفریقا و در شمال کشور چاد تحقیقات خود رادر منطقه ای با تعداد فسیل های حیوانی کم آغاز نمود.

....................

او فقط به دنبال سنگواره های با عمر 6 میلیون سال به بالا می گشت. پس از سالها ناکامی و در حالیکه کمتر کسی احتمال یافته شدن اثری از انسانریختها را در آنجا می داد در سال 2001 در بیست و ششمین سفر اکتشافی عمر خود ، یک جمجمه خرد شده و تغییر شکل یافته متعلق به 6 میلیون سال پیش را پیدا نمودند. و نام ساهلانتروپوس چادنسیس و به اختصار تومای را برایش انتخاب نمودند. آنها به جز جمجمه هیچ استخوان دیگری از این موجود  پیدا نکردند . جمجه به شدت  تخریب شده بود و برای مطالعه ناچار به بازسازی آن بودند.

...............................

بنابر این  تومای را به یک مرکز شتاب دهنده ذرات در گرنوبل فرانسه منتقل نمودند تا از اسکنر اشعه ایکس پر قدرت این مرکز استفاده نمایند.بیش از هزار عکس از  این فسیل گرفته شد تا بتوانند یک تصویر سه بعدی کامل از آن تهییه نمایند.تا به وسیله آن جمجه تخریب شده ، باز سازی گردد.سپس به وسیله یک پرینتر لیزری سه بعدی از تصویر سه بعدی مشابه آن جمجمه را از جنس پلاستیک از حمام دستگاه به دست آوردند.که  برونه  را قادر به تحقیقات لازم جهت پاسخ به سوالات جدید می ساخت.

..

....

آیا این موجود نیز مانند لوسی و سلام روی دوپای خود راه می رفته است ؟برونه با استناد به قسمت عقب جمجه و امکان نحوه اتصال آن به ستون فقرات  میمون و انسان بر اساس قوانین مهندسی ادعا می نماید که تومای  راست قامت بوده ولی به هر حال این نمی تواند  کاملا قانع کننده باشد. به هر حال آنچه مسلم است آنها تنها نبوده اند و از تومای تا سلام میمون های دوپا با تفاوتهای ژنتیکی مختصری با مغز های کوچکی در حد شامپانزه بقای خود را به مدت چهار میلیون سال حفظ نمودند. گونه هائی مانند اوروین توگننسیس ، آردیپیتکوس رامیدوس ،آسترالوپیته کوس آمنسیس ،آسترا لوپیتکوس آفریکانوس،کنیانتروپوس پلاتیوس، و اکنون سلاهنتروپوس  چادنسیس که این نامهای دشوار که به محل کشف  سنگواره آنها اشاره می نماید را دانشمندان ما برایشان انتخاب نموده اند . ولی نحوه زنگی همگی روی درخت و روی زمین مشابه و ساده بوده است.

Sahelanthropus tchadensis ,Orrorin tugenensis, Ardipithecus ramidus, Australopithecus anamensis, Australopithecus ,afarensis, Kenyanthropus platyops, Australopithecus africanus, Australopithecus garhi, Australopithecus sediba         NewAustralopithecus aethiopicus, Australopithecus robustus, Australopithecus boisei

........................................

.....

به نظر اینجانب یک نکته بسیار مهم توسط این محققین محترم کمتر مورد تجه قرار گرفته است . و آن تغییرات و تفاوتهای لگن خاصره دو پایان با میمون های معمولی است.همانگونه که در قسمت یکم  بشر- انسان - آدم  به عرض گرامی رسید ، قطر بیرونی و درونی لگن خاصره انها نسبت به سایرین کوچکتر است . و هرچه که راه رفتن  انسانوار طولانی تر و سریعتر مثل دویدن باشد.، این تفاوت بیشتر است. این موضوع وضع حمل و به دنیا آمدن نوزاد را سخت تر می نماید. و به خصوص در انسان قطر داخلی لگن  فقط حدود 9 سانتیمتر است . که لازم است اسکلت بدن نوزاد حالت الاستیک داشته و به سختی کامل نرسیده باشد. این موضوع به خصوص در قسمت هائی از جمجه قابل روئیت است. در حقیقت نوزادها  به نوعی جنین نارس هستند. این مسئله در نظریه ای که  مسائل ژنتیکی را توضیح می دهد انعکاس وسیع داشته و در ادامه به آن خواهیم پرداخت . مغز شامپانزه در مراحل اولیه ، رشد جهشی دارد و تقریبا تا سه سالگی کاملا شکل می گیرد.ولی در انسان بلوغ کامل مغز تقریبا تا دو دهه به طول می انجامد. اما در مورد رشد سلام نیز  قرائنی در دست داریم. مثلا  دندانهای شیری و دائمی اش سن او را سه سال اعلام می دارند. همچنین با توجه به اینکه بافت های مغز روی سطح داخلی جمجه اثرات و نشانه  های فیزیکی می گذارند، و این نشانه ها ثابت مانده و قابل روئیت می باشند ، می توانیم مدلی از سطح خارجی مغز  سلام داشته باشیم.

نمونه مدلهای ساخته شده از قالب داخلی سنگواره های  جمجمه ها........................مدل مغز سلام درسه سالگی

اندازه مغز سلام در کودکی.............

در مقایسه با مغز های انسان و شامپانزه علاوه بر اندازه کلی مغز تفاوت های دیگری نیز از نظر ساختار بین آنها وجود دارد. در میان چین ها و شیار های مغز ، سالکوس هلالی جلب توجه بیشتری می نماید. که در نخستیها ئی مانند شامپانزه بسیار عمیق بوده و درصد زیادی از سطح مغز را که مربوط به بینائی می باشد ،از لایه نئو کورتکس جائیکه مربوط به افکار پیچیده  است را جدا می نماید. ولی مغز انسان  شیاری تا این حد عمیق را ندارد و ناحیه نئو کورتکس از قسمت های بینائی بزرگتر است. در مورد مدل داخلی مغز سلام  درمقایسه با مغز شامپانزه  شیار سالکوس هلالی به نفع ناحیه نئوکورتکس عقب رفته و ناحیه بینائی کوچکتر شده. ودر نتیجه باهوش تر از شامپانزه امروزی بوده است . اما نکته دیگر اینکه بیشتر از نود درصد ساختار مغز شامپانزه تا سه سالگی شکل می گیرد. ولی در مورد سلام با مقایسه سایر  فسیلهای آسترالوپیتسین بالغ ، فقط 75 درصد مغز در سه سالگی ساخته شده بوده است.و رشد مغز آهسته تر بوده  و به عبارت دیگر دوره کودکی و یادگیری  آنچه برای بقا لازم داشته ، طولانی بوده است. یعنی بر عکس سنین بلوغ  ، سلام سه ساله وابستگی بسیار بیشتری جهت بقا به خانواده اش داشته و شامپانزه سه ساله نسبت به رموز بقایش ماهر تر بوده است. می توان زندگی خانوادگی دراز مدت و حتی عواطف خانوادگی را در مورد آنها تصور نمود.

......................................

...... 

تا کنون برای نیم میلیون سال خلا فسیلی وجود دارد . ودر لایه های 2.5 میلیون ساله  آثاری از ابزارهای سنگی ابتدائی به دست آمده است.که به شیوه خاصی شکسته شده  ویا  لایه برداری متوالی داشته و خلاصه یک روش کاری در پشت سر آن سنگهای شکسته موجود است.که به منظور ساخت ابزار بوده و عملی تصادفی نیست .آسترا لوپیتکوس ها  به دلیل ساختمان دست میمون مانند شان فاقد توانائی چنین کاری بوده و عمر دو میلیون ساله آنها فاقد چنین چیزی در کارنامه خود می باشد.صحبت از دوره ای است که ابزار های سنگی ابتدائی شانس بسیار بیشتری برای با قی ماندن دارند تا استخوانهای سازنده اشان.بنا بر این محققین باید به دنبال جمجمه های جدید می گشتند. که سر انجام با احتساب خلا پانصد هزار ساله مذکور، از دومیلیون سال پیش به دست آوردند. که پایان انتظار چند میلیون ساله  و طلایه طلوع انسان بود......... ادامه دارد.

بازدید از قسمت قبل (بشر - انسان - آدم (3) چند میلیون سال انتظار )


www.outoftheunknown.com

دانش ، ژنتیک ،"زمان سنج مولوکولی"،  DNA ، "رونوشت گذاری ژنتیکی "، کد ژنتیکی، شامپانزه ، لوسی ، سلام ، آردی   ، گدازه آتشفشان ،میشل برونه  ،انسان شناس ،فرانسوی ، "دره بزرگ شکاف "، صحرا، مرکزی ،آفریقا ، چاد، سنگواره ،جمجمه ،"ساهلانتروپوس چادنسیس "، تومای

، "مرکز شتاب دهنده ذرات "، گرنوبل ،فرانسه ، "اسکنر اشعه ایکس "،"پرینتر ،لیزری ،سه بعدی ، پلاستیک،" ستون فقرات "، میمون ،  "راست قامت " ،" اوروین توگننسیس "، " آردیپیتکوس رامیدوس "، "آسترالوپیته کوس آمنسیس "، " آسترا لوپیتکوس آفریکانوس"، "کنیانتروپوس پلاتیوس"، " سلاهنتروپوس  چادنسیس "،" لگن خاصره "،لگن  ، الاستیک ،" جنین ،نارس "، مغز، شامپانزه، "سالکوس هلالی "، نئو کورتکس ،

ابزار، سنگی ،ابتدائی ، , selam,www.outoftheunknown.com,

Sahelanthropus tchadensis
Orrorin tugenensis
Ardipithecus ramidus
Australopithecus anamensis
Australopithecus afarensis
Kenyanthropus platyops
Australopithecus africanus
Australopithecus garhi
Australopithecus sediba
Australopith
ecus aethiopicus

Australopithecus robustus
Australopithecus boisei


 


[i] lam

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 27 اسفند 1393 ساعت 16:59

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

out of the un known

    IN THE NAME OF GOD    
READ_MORE_TEXT
in the name of god   COLOSSEUM,Aspe
READ_MORE_TEXT
    مرگ در پاریس : ا
READ_MORE_TEXT
کهکشان های رنگی click
READ_MORE_TEXT
  به نام خدا     ع
READ_MORE_TEXT
/به نام خدا وند گردون س
READ_MORE_TEXT
بنام  خداوند جان  و
READ_MORE_TEXT
    اسرار بینائی  
READ_MORE_TEXT
محل کنونی شما