امروز چهارشنبه 1 آبان 1398 - Wed 10 23 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

دانیال نبی (ع) در دربار هخامنشی(ویراسته )

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

 

لذتهای تاریخ (مطلب نخست)


دانیال نبی(ع) در دربارهخامنشی

 

 

 

(کلیه مطالب این متن حاصل تحقیقات مدیریت تارنما Fazlollah namazi meybodi میباشد)

مطابق مستندات ومتون به جا مانده از وقایع 2700 سال پیش در شهر شوش پیامبری می زیسته است که توانایی فراتر ازناشناخته تعبیر خواب و پیشگویی رخدادهای آینده و رازهای پنهان را داشته‌ است .

ابزاری که ایشان جهت پیشگوئی استفاده می کردند عبارت از دانه های شن رودخانه بوده که با تعدادی معین و با نظم خاصی در کنار یکدیگر چیده میشده و از روی اشکال و نشانه های حاصله سوال مربوطه را پاسخ می گفتند . براثر فراوانی موفقیت این پیامبر در اثبات درستی پیش گوئی های خود  و حل مشکلات مردم از آن طریق ؛ آوازه او به دربار شاهان انشان یا همان اهواز که در حقیقت بر سرزمین موسوم به پارس نیز ؛ هم نام قوم ایشان از شاخه آریائی؛ و در همسایگی حکومت ماد (شاخه دیگر قوم آریایی)  ، فرمان می رانند و در آینده مشهور به خاندان هخامنشی گردیدند (شباهتها و یکسانی مکان و زمان وقایع غیر قابل اغماض می‌باشد)، رسید و شاه انشان دانیال(ع) را به کاخ خود دعوت می نماید و از او می خواهد که رموز پیشگویی خود را به او و چهار وزیرش بیاموزد. دانیال(ع) به شرطی موضوع را می پذیرد که در مقابل به کار گیری آن  هیچ گونه مابه ازایی از کسی مطالبه نکنند. و دربار نیز خواسته او را می پذیرد. پس از آن دانیال(ع) از آنها می خواهد  آنچه را که آموخته اند آزمایش نمایند تا در کار کاملاً استاد گردند. سپس از آنها میخواهد نیتی بکنند که آیا پیامبری از جانب خداوند در این دیار می باشد و اگر هست کجا؟. هر پنج نفر پاسخ خود را مثبت و مکان آن را محل حضور دانیال(ع) می یابند. سپس دانیال(ع) از آنها میخواهد که به خدای یکتا ایمان آورده و او را خالق و بانی هستی و همه رویدادهای جهان بدانند. آنها نیز با کمال اطمینان موضوع را پذیرفته و در فرمان ها و کتیبه هایشان  بکار بردنند.

البته حضور چند دانه شن در کنار یکدیگر بخودی خود نمی تواند ارتباطی را با آینده و رازهای پنهان برقرار نماید. بلکه توانایی فرا تر از نا شناخته دانیال(ع) است که به دانه های شن چنین روحی می بخشد و او علاوه  بر اینکه مفاهیم اشکال بدست آمده از چینش دانه های شن را به آن پنج نفر می آموخته ، توانایی ماورایی لازم را نیز از جانب خداوند به آنها تفویض نموده است . بعدها نام این روش تلاش برای پیشگویی به لفظ عربی رمل نامیده شد. که به معنی همان شن می باشد. جالب اینجاست که تمام حکومتهای تاریخی ایران افرادی را به عنوان پیش گو در کنار خود داشتند که با همان الفبای رمل ، در دربار معیشت می نموده اند. و در تمام جنگهائی که به عنوان مهاجم در تاریخ و ساعت مورد تایید پیشگویان انجام شده پیروز بوده و اکثراً شکستهای نظامی در برخوردهای تدافعی بوده است. آنجایی که یونان، روم ،تاتار با صلاحدید پیشگویان خود حمله کرده‌اند.  ما فقط خداوند را واقف به اسرار پنهان و آینده فراگیرعالم می دانیم و همه اینها به لطف و اجازه او بوده است .البته با پیشرفت صنعت فلزات در منطقه  ، دانه های شن تبدیل به مهره های مکعب شکل فلزی (برنج ) گردیدند  که آرایش شن ها روی آنها بصورت نقطه های گود برداری شده ، و  پس از سوارخ نمودن هر چهار عدد از آنها  ، توسط یک میله آهنی  به هم متصل  می گردیدند .

قدرتی که دانیال (ع) به دربار شاهان انشان تفویض نمود باعث گردید ، خاندانی خداپرست ، مردم دار ، و متمایز از سایر حکومتهای همزمان خود ، بر آن سرزمین و سرذمین پارس حکم برانند. و در حقیقت یکتا پرستی پارسیان باستان (قوم پارس)هرگز افسانه نبوده است و فقط در بعضی مقاطع تاریخی دچار تزلزل عقیده گردیده اند. کتیبه های باقی مانده از زمان هخامنشی در بیستون و   گنج نامه حاکی از تغییراتی است که بر اثر شکستهای نظامی بر این اعتقاد رخ داده است . در کتیبه بیستون ، داریوش به نام آنکس که زمین را آفریده و آسمان را آفریده و داریوش را شاه کرده (همه رخدادها به فرمان  و توسط یک نفر بوده ) آغاز میکند و دلیل پیروزی خود را در جنگهای نوزده گانه و شکست نا پذیری خودش را خواست خدای یکتا میداند. مانند همین متن در کتیبه اول گنج نامه همدان نیز موجود می باشد ولی در کتیبه مجاور آن منسوب به خشایار شاه فرزند داریوش  از خدایی نام برده میشود که بالاترین خدایان است . که در حقیقت ، نتیجه عدم توفیق نظامی خشایار شاه در مقابل یونانیها و اعتقادات آنها به خدایان متعدد می باشد.

«ترجمه کتیبه داریوش در گنج نامه:

خدای بزرگ است اهورامزدا، که این زمین را آفرید، که آن آسمان را آفرید، که مردم را آفرید، که شادی را برای مردم آفرید، که داریوش را شاه کرد، شاهی از [میان] بسیاری، فرمانروائی از [میان] بسیاری. مَنَم داریوش، شاه بزرگ، شاهِ شاهان، شاهِ سرزمین‌ها[یی] که نژادهای گوناگون دارند، شاه سرزمین دور و دراز، پسر ویشتاسب هخامنشی

ترجمه کتیبه خشایار شا در گنج نامه به طول ۲۷۰ و ارتفاع ۱۹۰ سانتی متر:

«خدای بزرگ است اهورامزدا، که بزرگ‌ترین خدایان است، که این زمین را آفرید، که آن آسمان را آفرید، که مردم را آفرید، که برای مردم شادی آفرید، که خشایارشا را شاه کرد، یگانه از میان شاهان بسیار، یگانه فرمانروا از میان فرمانروایان بی‌شمار. من خشایارشا، شاه بزرگ، شاهِ شاهان، شاهِ کشورهای دارای ملل بسیار، شاه این سرزمین بزرگِ دوردستِ پهناور، پسر داریوش شاه هخامنشی

ولی هخامنشیان هرگز زرتشتی (مطا بق آئین ساسانیان ) نبوده اند زیرا زرتشتیان به دلیل اعتقاد به پاکی عنصر خاک مردگان خود را دفن نمی نمودند  و ما حتی یک مقبره از پادشاهان ساسانی نداریم . ولی مقبره پادشاهان هخامنشی در پاسارگاد و نقش رستم  و تخت جمشید هم اکنو ن در معرض دید کنجکاوان علم تاریخ قرار دارد.

از طرفی هرگز برای کار و مذهب و زبان  مردم خود محدودیتی قائل نشدند . ولی ساسانیان تحصیل و مشاغل ممتاز را ویژه اشراف و وابستگان به خاندان خود نموده بودند و با هر گونه عقیده مذهبی ، بر خورد تعصب آمیز سرشار از خشونت داشته اند . واین تعصب صدمات جبران ناپذیری را به تمدن اصیل ما وارد نمود . که در بحث های آینده لذت های تاریخ بیان خواهد گردید. ساسانیان به دلیل اعتقاد به مقدس بودن خون ساسانی ، برای حفظ آن  مبادرت به ازدواج های خانوادگی بسیار نزدیک و حتی خواهر و برادری می نمودند. در حالیکه مادر کوروش  بزرگ ، ماندانا، دختر پادشاه ماد بوده است.

داریوش پسر ویشتاسب هخامنشی ، در کتیبه های خود از هفت  نسل فرمانروائی از هخامنش تا کوروش (موسس شاهنشاهی هخامنشی بزرگ) نام   می برد که در پارس و انشان و گاها همزمان ، فرمانروائی مینمودند  و شجره نامه آنها نیز میباشد. کوروش از شاخه حاکمام انشان و داریوش از پارس می باشد. البته با احتساب کمبوجیه دوم (کامبیز) پسر کوروش کبیر و فاتح مصر ، و خودش ، رهبران هخامنشی را نه نفر که همگی محترم و بزرگ بوده اند ، می شمارد.

 


1- هخامنش

2- چیش پیش

شعبه انشان                                                                                                   شعبه پارس

3- کوروش اول                                                                                              5-  آریا رمنه

4- کمبوجبه                                                                                                        6- آرشام

7- کوروش دوم (موسس شاهنشاهی هخامنشی در فلات ایران بزرگ)                              ویشتاسب

8- کمبوجیه دوم  (فاتح مصر و فرعون)                                                                9-   داریوش

 

در لذت های تاریخ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

دانش را کسی پدید نیاورده

و پایان نخواهد یافت

از آنِ هیچ کس ، و ویژه هیچ گروهی نخواهد بود.

ما به آن دست میابیم .

حتی اگر آنسوی کیهان باشد.

FAZLOLLAH NAMAZI MEYBODI

 
 
کلید واژه ها   Fazlollah، namazi، meybodi

"   ، فراتر ازناشناخته تعبیر خواب ، پیشگویی ،"رخدادهای آینده"،" رازهای پنهان"".

" دربار شاهان انشان "،اهواز،، پارس ؛ ، آریائی؛ ،ماد، ، هخامنشی، ، دانیال(ع) ،  ، رمل ، یونان، روم ،تاتار

،  پارسیان ،باستان ،(قوم پارس)،، بیستون ،   گنج ،داریوش ، گنج نامه ،همدان ، خشایار، شاه، ،

، اهورامزدا،، شاه بزرگ، شاهِ شاهان، ، ویشتاسب، هخامنشی  ، "،خدایان ، زرتشتی     ،زرتشتیان  "عنصر خاک"  ،پاسارگا"نقش رستم "و تخت جمشید" داریوش ، ویشتاسب ،هخامنشی ، هخامنش ، کوروش (موسس شاهنشاهی هخامنشی بزرگ)، پارس ، هخامنش،چیش پیش ، شعبه انشان ،  شعبه پارس ، کوروش اول   ، آریا رمنه  ، کمبوجبه ، آرشام  ، کوروش دوم ، ویشتاسب ،کمبوجیه دوم ،مصر ، فرعون ،   داریوش، " در لذت های تاریخ  " .

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 07 اسفند 1393 ساعت 05:49

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

out of the un known

    IN THE NAME OF GOD    
READ_MORE_TEXT
in the name of god   COLOSSEUM,Aspe
READ_MORE_TEXT
    مرگ در پاریس : ا
READ_MORE_TEXT
کهکشان های رنگی click
READ_MORE_TEXT
  به نام خدا     ع
READ_MORE_TEXT
/به نام خدا وند گردون س
READ_MORE_TEXT
بنام  خداوند جان  و
READ_MORE_TEXT
    اسرار بینائی  
READ_MORE_TEXT
محل کنونی شما